Badanie przetwarzania języka

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w płatnym badaniu dotyczącym przetwarzania języka, odbywającym się w Instytucie Psychologii UJ przy ul. Ingardena 6 w Krakowie. Badanie będzie składać się z dwóch spotkań, z których każde potrwa około 2 godzin i 45 minut. Procedura badawcza polega na wykonywaniu zadań komputerowych, przy jednoczesnym pomiarze ruchu gałek ocznych (za pomocą specjalnej kamery) oraz aktywności mózgu (za pomocą EEG). Obie metody są całkowicie bezinwazyjne i bezpieczne.

Każde spotkanie potrwa około 2 godzin i 45 minut, a uczestnicy otrzymają za udział wynagrodzenie w wysokości 200 zł netto (płatne pod koniec drugiego spotkania). W trakcie badania będzie można zapoznać się ze sposobem działania okulografu oraz EEG (w tym zobaczyć swoje fale mózgowe), a także poznać ciekawe zagadnienia dotyczące przetwarzania języka.

Poszukujemy osób, które:

  • mają co najmniej 30 lat
  • znają język angielski na poziomie C1
  • w ciągu dnia używają języka angielskiego rzadziej niż języka polskiego

W celu zapisania się na badanie prosimy o wybranie dwóch, lub trzech preferowanych terminów spośród dostępnych w kalendarzu, wpisanie ich do ankiety oraz udzielenie odpowiedzi na pozostałe pytania. Ponadto prosimy także o wykonanie dwóch krótkich zadań (wynik pierwszego zadania będzie trzeba wpisać do ankiety).

Ankieta: https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx?id=6yYO676_0keekOvSQm286-xGg9HDJ81NhweI0Q5L7VpUNFZNSEdSNjFZUlozOERMTlZON09ZQTRIMi4u

Kalendarz: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1dZe6toJX7iHsQ98MBVnrmY1-qeGc_tGWckj2DEal494/edit?usp=sharing

Zadanie 1: https://www.cambridgeenglish.org/test-your-english/general-english/

Zadanie 2: http://mili2nd.co/vehb

Przed zapisem na badanie prosimy także o zapoznanie się z przebiegiem badania EEG: https://www.dropbox.com/s/eyvbjumnmh4ubu8/Opis%20badania%20EEG.docx?dl=0

Informujemy, że zastrzegamy sobie możliwość odmowy zapisu na badanie nawet w przypadku spełniania wymagań. Może się tak zdarzyć np. w sytuacji, gdy zgłosi się dużo osób udzielających podobnych odpowiedzi w ankiecie. W takiej sytuacji postaramy się zarejestrować Państwa na inne badania, prowadzone przez nasze laboratorium.

Pozdrawiamy,
Zespół Laboratorium Psychologii Języka i Dwujęzyczności LANGUSTA

langusta.edu.pl

Data opublikowania: 26.02.2020
Osoba publikująca: Piotr Pieńkowski